Grįžti atgal

 

Pasiūlymai laisvalaikiui

  • Ray Bartkaus instaliacija „Sodai“

    Gegužės pradžioje S. Daukanto aikštėje Vilniuje pristatyta Lietuvos dainų šventės šimtmečiui skirta menininko Ray Bartkaus instaliacija „Sodai“. Vienas garsiausių pasaulyje lietuvių kūrėjų R. Bartkus šių metų Dainų šventės simbolį – šiaudinį sodą – interpretavo ir išdidino net iki 6 metrų dydžio. Sutemus išryškėja instaliacijoje įrengtas apšvietimas, kuriam, pasak menininko, prireikė pusės kilometro LED juostos. „Sodai yra ne vieną šimtmetį siekiantis etninis fenomenas, tačiau savo pirminėmis formomis yra ir universaliai bendražmogiškas, – sako R. Bartkus. – Ar galime rasti tinkamesnį simbolį, kviečiantį jungtis ir švęsti lietuviškos kultūros gyvybingumą šiuolaikiniame margame pasaulyje?“

    Aktuali informacija
    Kur? Simono Daukanto aikštė, Vilnius
    Kada? Visos Dainų šventės metu
    Kas dar? Instaliacijos lankymas nemokamas, geriausiai ji atrodo sutemus.

  • Dainų šventei skirta paroda Seimo lankytojų centre

    Seimo lankytojų centre eksponuojama Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta fotografijų paroda „Dainų šventei 100. Veidai“. Iš parodos nuotraukų žvelgia šimtmečio žmonės – išdidūs, kūrybiški, iš kartos į kartą perduodantys tai, kas svarbiausia. Jie mums neša žinią apie nenutrūkstamą gyvybę, kurios neįmanoma nei užgniaužti, nei pamiršti, nes ji yra viena, bet mūsų visų. Tai gyvastis, kuri per amžius tęsiasi – iš žmogaus į žmogų, iš atminties – į ateitį, iš namų – į pasaulį, iš kalbos – į dainą, iš 1924-ųjų – į 2024-uosius. Parodoje taip pat laukia šimtmečio arka ir interaktyvūs žaidimai, o nuo birželio 28 d. parodą papildys „VILNIUS TECH“ tarptautinės studentų vasaros mokyklos kūrybinių dirbtuvių „Išplėstinė animacija“, skirtų Dainų šventei, darbai.

    Aktuali informacija
    Kur? Seimo lankytojų centras, Gedimino pr. 60, Vilnius
    Kada? Birželio 17 - liepos 6 d. Darbo laikas I-II, IV 10:00-17:00, III 10:00-19:00, V 10:00-16:00
    Kas dar? Parodos lankymas nemokamas

  • Paroda „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“

    Tai pirmoji visa apimanti paroda, skirta Lietuvos migracijos procesams nuo XIX a. vidurio iki šių dienų. Parodos autorių parinktos istorijos ir pristatomos asmenybės lankytojams padeda įsitikinti, jog migracija yra natūralus istorinis procesas, turintis ir negatyvių, ir pozityvių pusių, tačiau be jokios abejonės leidžiantis lietuviams keisti pasaulį, o pasauliui – keisti Lietuvą.

    Paroda primena asmenis, veikusius už Lietuvos ribų ir turėjusius didžiulės įtakos pasaulyje, o kartu parodo, kad tapti globalaus pasaulio dalimi padeda ir pas mus atvykstantys žmonės.

    Parodą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

    Aktuali informacija
    Kur? Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3 (Kalnų parko papėdėje)
    Kada? Paroda veiks iki 2024 m. rugsėjo mėn.
    Kas dar? Nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui.

    Daugiau apie parodą
  • Lauko paroda Dainų šventės 100-mečiui

    Tai lauko paroda, kuri pristato šimtmetį gyvuojančios Dainų šventės istoriją, jos raidą ir istorinių lūžių įtakotą virsmą: nuo Dainų dienos tarpukario Lietuvoje iki Dainų ir šokių šventės šiandien.

    Nacionalinė dainų ir šokių švenčių tradicija – šimtą metų besitęsiantis visos Lietuvos kultūrinis ir visuomeninis reiškinys, apjungiantis skirtingas kartas, ugdantis etnines vertybes, leidžiantis pajusti tautinį identitetą, skatinantis vienybės jausmą. Dainų ir šokių šventės suburia įvairių sričių meno kolektyvus iš Lietuvos ir įvairių pasaulio kraštų. Pirmoji Dainų diena buvo surengta 1924 m. Kaune. Nepaisant užgriuvusio Antrojo pasaulinio karo, sovietų okupacijos, reikšmingų istorinių pasikeitimų visuomenės gyvenime, Dainų šventės rengimo tradicija buvo išlaikyta.

    Dainų šventės istorijos pasakojimo pagrindas – plakatai – ypatingi tuo, kad jie yra ir meno kūriniai, rodantys savo meto dailės tendencijas, ir istoriniai dokumentai, anuometinio gyvenimo liudininkai. Parodą papildo ir kita dokumentinė, ikonografinė, audio ir videomedžiaga.

    Aktuali informacija
    Kur? Istorijų namų prieigos, T. Kosciuškos g. 3 (Kalnų parko papėdėje)
    Kada? Paroda veiks nuo 2024 m. birželio 26 d.
    Kas dar? Paroda nemokama.

  • Renginys diasporai „Sugrįžimų diena“

    Parodos „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“ organizatoriai kviečia atvykusius į Lietuvos dainų šventę pasaulio lietuvius į „Sugrįžimų dieną“. Visą dieną Istorijų namuose vyks ekskursijos ir kiti renginiai.

    12:00–13:00 ekskursija po parodą „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“ su kuratore Giedre Mileryte-Japertiene.
    12:00–13:00 ekskursija Etnografijos saugyklose su muziejaus gidu.
    13:30–14:30 ekskursija po parodą „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“ su kuratore Ina Ėmužiene.
    15:00–16:00 ekskursija po parodą „Pasaulio dydžio Lietuva: mūsų migracijos istorija“ su muziejaus gidu.
    15:00–16:00 ekskursija Etnografijos saugyklose su muziejaus gidu.
    16:00–18:00 Irenos Mikuličienės knygos „Lietuviai perkeltųjų asmenų (DP) stovyklose 1945–1951 m.“ pristatymas.
    18:00–20:00 tautinių šokių vakaras su vyrų folkloro kolektyvu „Tankuojis“.

    Aktuali informacija
    Kur? Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3 (Kalnų parko papėdėje)
    Kada? 2024 m. birželio 28 d.
    Kiek truks? 12:00–20:00 val.
    Kas dar? Renginys nemokamas.

  • Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinių lankymas už pusę kainos

    Lietuvos nacionalinis muziejus – vienas pirmųjų viešų muziejų Lietuvoje. Šiandien jis saugo daugiau nei pusantro milijono eksponatų ir vienija vienuolika padalinių. Vilniaus pilių ir buvusios karinės tvirtovės pastatuose – Gedimino pilies bokšte, Senajame arsenale, Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje – lankytojai supažindinami su ikimodernios Lietuvos istorijos tarpsniais. Kituose muziejaus padaliniuose – Buvusioje areštinėje, Signatarų namuose, Kazio Varnelio namuose-muziejuje – pristatomas naujųjų laikų Lietuvos istorijos naratyvas. Naujasias padalinys – Pilininko namas.

    Kviečiame atrasti svarbiausias mūsų istorijos ir kultūros temas, nes Dainų šventės dalyviai birželio 26-liepos 9 dienomis lankyti Vilniuje esančius muziejaus padalinius galės už pusę kainos.

    Aktuali informacija
    Kur?
    Gedimino pilies bokštas
    Senasis arsenalas, Arsenalo g. 3,
    Pilininko namas, Arsenalo g. 1,
    Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3,
    Buvusi areštinė, T. Kosciuškos g. 1,
    Signatarų namai, Pilies g. 26,
    Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Bokšto g. 20,
    Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26.
    Kada? Birželio 6 - liepos 29 dienomis
    Kas dar? Nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės akreditaciją, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui.

    Daugiau
  • Interaktyvi paroda „Archimedas ir jo laikas“

    Energetikos ir technikos muziejuje eksponuojama interaktyvi paroda iš Atėnų „Archimedas ir jo laikas“. Parodoje pristatomi nepaprasti senovės išradimai ir jų funkciniai modeliai – nuo robotų, pirmojo kino, analoginio kompiuterio, pirmosios pardavimo mašinos, kuri pirkėjams įpildavo… šventinto vandens bažnyčios nedarbo laiku, karo inžinerijos, atstumų tarp dangaus kūnų matavimo, kriptografijos metodų, mokslo iliuzijų, sporto, žaidimų ir daugelis kitų. Paroda siekiama parodyti, kad senovės graikų technologijos prieš pat senovės pasaulio pabaigą buvo stulbinančiai panašios į mūsų šiuolaikinių technologijų pradžią. Parodos rodymo laikotarpiu muziejaus gidai vykdo interaktyvias ekskursijas apie fiziką, robotiką, kompiuteriją, astronomiją, medicinos, muzikos, sporto ir žaidimų technologijas.

    Aktuali informacija
    Kur? Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius
    Kada? Paroda veiks iki 2024 m. lapkričio 24 d.
    Kas dar? Kaina – 7 Eur/asm. Nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui.

    Daugiau
  • Elektrinės stogo terasa

    Muziejaus stogo terasa su įspūdingu ir fotogenišku vaizdu į sostinės senamiesčio panoramą buvo atverta dar 2022 m. Nuo to laiko vasaros sezonu čia nuolat vyksta nemokami koncertai, ekskursijos apie Vilniaus istoriją ir išradimus – telegrafą, elektrifikavimą, televiziją. Pernai ant stogo nutūpė interaktyvi „Lituanicos“ lėktuvo kopija. Šiemet terasa išplėsta tris kartus. Nuo trečiadienio iki sekmadienio, po muziejaus darbo valandų, ji atvira vilniečiams ir miesto svečiams – čia bus galima užkilti liftu, o pačioje terasoje veikia kavinė.

    Aktuali informacija
    Kur? Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius
    Kada? II–VII 10–18 val. Kavinės darbo laikas: III-IV, VII 18-23 val., V-VI 18-24 val.
    Kas dar? Kaina 7 Eur/asm. Nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui.

    Daugiau
  • Moderniausia ekspozicijoje Baltijos šalyse – Virsmo salė

    Virsmo salė – interaktyvi Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione, o salės pašonėje lankytojams atverti istoriniai pirmosios viešosios Vilniaus miesto elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma. Virsmo salė įkurta buvusios Transporto ekspozicijos vietoje, tik įrengta 6 m po žeme. Jos statybų metu atrasta objektų iš senosios Vilniaus elektrinės statybos metų, kurie priskirti prie muziejaus vertingųjų savybių. Vienas jų – Virsmo salės pašonėje atverti istorinės elektrinės kamino pamatai, kurių vieta iki šiol nebuvo tiksliai žinoma.

    Virsmo salėje lankytojams kuriama unikali ir įtraukianti patirtis. Kiekvieną eksponatą sudaro dvi dalys. Pirmoji dalis – tai interaktyvus iššūkis lankytojams. Antrojoje dalyje – istorinis ir technologinės raidos pasakojimas, kuris pateikiamas per pjūvį vakar – šiandien – rytoj.

    Aktuali informacija
    Kur? Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2, Vilnius
    Kada? Nuolatinė ekspozicija. Savaitgaliais 10.15, 11.45, 13.30, 15.00 ir 16.45 val. vyksta ekskursijos
    Kas dar? Kaina 7 Eur/asm. Nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui.

    Daugiau
  • Festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje XXIV“

    „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ – nuo 1999 metų organizuojamas tęstinis švietėjiškas renginys, pristatantis šalies ir kaimyninių kraštų istorinį-kultūrinį paveldą. Kasmetinis festivalis – tai kelionė laiku skirta visų amžių lankytojams, šeimoms, baltiškos kultūros puoselėtojams. Šiais metais festivalis kviečia lankytojus pasinerti į mitais ir legendomis apipintą mūsų istoriją! Lankytojai festivalyje išvys dar neregėtų senovės amatų bei susitiks su jau gerai pažįstamais, ilgamečiais festivalio dalyviais.

    „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ tai trys turiningos dienos kupinos įspūdingų istorinių kovų, archajiškos muzikos ir šokių, įtraukiančių pranešimų bei paskaitų, gardaus maisto ir gėrimų bei neužmirštamų pramogų, tinkančių tiek mažiems, tiek dideliems.

    Aktuali informacija
    Kur? Kernavės archeologinė vietovė, Kerniaus 4a, LT-19172 Kernavė, Širvintų r.
    Kada? Liepos 5 – 7 dienomis
    Kas dar? Lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 20 proc. nuolaidą bilietui. Vaikams iki 18 m. festivalis nemokamas!.

    Daugiau
  • Paroda „Lietuva brangi“

    Visos dainos prasideda nuo teksto ir muzikos, poeto ir kompozitoriaus. „Lietuva brangi“ prasidėjo nuo Jono Mačiulio-Maironio ir Juozo Naujalio. O tada jungėsi instrumentai, dirigentai, tūkstančiai atlikėjų Dainų šventėje, kurių balsai aidėjo per visą Kauną, visą žalią Lietuvą.

    Parodoje „Lietuva brangi“ mes žvelgiame į laiką, kuris ir keičia, ir išsaugo tradicijas. Tekančio laiko ir upės metafora atskleidžia mūsų tautinio identiteto virsmus. Pasakojame dviejų menininkų – Maironio ir J. Naujalio – kūrybinės draugystės istoriją, intriguojančią dainos „Lietuva brangi“ genezę, jos svarbą tarpukario Lietuvoje, kai vis dar reikėjo stiprinti tautos savimonę, ir tik dar labiau stiprėjančią sovietmečiu, kai ją teko išsaugoti. Buvo šeimų, ją tyliai dainavusių prie šeimos švenčių stalo, buvo drąsiųjų, kurie atsistojo dainai suskambus Dainų slėnyje draudimų metais. Ši daina, kaip nė viena kita, sugėrusi visos tautos istoriją. Ir dar. Literatūros muziejuje galime rasti ir su muzikos pasauliu susijusių artefaktų. Kada, jei ne kalbant apie Dainų šventę, juos geriausia apžiūrėti. Kviečiame.

    Aktuali informacija
    Kur? Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13, Kaunas
    Kada? Paroda veiks nuo birželio 28 d.
    Kas dar? Nuo birželio 28 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui ir į parodą, ir į muziejų.

  • Apsilankymas MO muziejuje už pusę kainos

    MO – pirmasis privatus meno muziejus Lietuvoje, tapęs didžiulį pokytį įtvirtinusiu kultūriniu reiškiniu. Muziejus yra vieta, leidžianti atsitraukti nuo kasdienės rutinos, susitikti, bendrauti, reflektuoti, įsikvėpti – visa tai stiprina gerovės jausmą ir emocinę sveikatą. Ateik įsikvėpti šiuo metu vykstančiose parodose.

    Didžioji paroda „Šito pas mus nėra. Intymumas, normos ir troškimai Baltijos šalių mene“ naujai pristato tiek žinomų, tiek vis dar mažiau įvertintų Lietuvos, Latvijos ir Estijos modernaus bei šiuolaikinio meno kūrėjų darbus, apmąstančius seksualumo kultūrą, šeimos santykius, lyčių roles. Mažojoje parodoje „Žemyn triušio urvu“ pristatant Baltijos šalių menininkų kūrinius gilinamasi į pagonybės, dvasingumo ir sąmokslo teorijų reiškinius.

    Aktuali informacija
    Kur? MO muziejus, Pylimo g. 17, Vilnius
    Kada? Kasdien 10:00–20:00. Antradienis – nedarbo diena.
    Kas dar? Nuo birželio 29 d. iki liepos 6 d. lankytojai, pateikę MO muziejaus kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą apsilankymo bilietui.

    Daugiau apie muziejuje vykstančias parodas
  • Katedros varpinės ir lobyno lankymas už specialią kainą

    Bažnytinio paveldo muziejus – tai trys objektai Vilniaus širdyje: lobynas, varpinė ir požemiai. Tai atvira kultūros erdvė, kurianti galimybę pažinti bažnytinį paveldą. Muziejaus kolekciją sudaro išskirtiniai ir Lietuvos kultūrai reikšmingi bažnytinės dailės kūriniai, dirbiniai, kitos vertybės ir didžiausia Lietuvoje liturginės tekstilės kolekcija.

    Kviečiame aplankykite mūsų lobyną ir Vilniaus arkikatedros varpinę, nes Dainų šventės dalyviai birželio 26¬–liepos 9 dienomis šiuos objektus galės lankyti už specialią 5 Eur kainą ir dalyvauti nemokamoje ekskursijoje.

    Aktuali informacija
    Kur? Bažnytinio paveldo muziejus, Šv. Mykolo g. 9 (antradieniais–šeštadieniais 11–18 val., trečiadieniais 11–20 val.), Arkikatedros varpinė, Katedros aikštė 2 (pirmadieniais–šeštadieniais 10–19 val.)
    Kada? Birželio 26–liepos 29 dienomis
    Kas dar? Nuo birželio 26 d. iki liepos 9 d. lankytojai, pateikę kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, galės įsigyti kombinuotą Vilniaus arkikatedros varpinės ir lobyno bilietą už 5 Eur. Birželio 6–liepos 29 dienomis (išskyrus sekmadieniais–pirmadieniais), įsigiję bilietą Dainų šventės dalyviai 14.00 val. galės dalyvauti nemokamoje ekskursijoje po lobyną. Registruotis į ekskursiją galima telefonu +370 5 269 7800 arba el. paštu [email protected].

    Daugiau
  • PLC „Panorama“ pasiūlymai

    1 aukštas
    CHAČAPURI BISTRO 15 % nuolaida 3 chinkalių rūšims - Kalakuri, Sokoti ir Tsxvrit.
    MAŽOJI RAGAINĖ 10 % nuolaida visam asortimentui.
    MEATBUSTERS 10 % nuolaida visam meniu, išskyrus dienos pietų pasiūlymus ir alkoholinius gėrimus. Nuolaida galioja užsakant maistą tik prie kasos parodžius apyrankę (savitarnos kasoje negalioja).
    MON AMI Visiems apsipirkusiems klientams juodos kavos puodelis 0,01 Eur.
    SKONIS Amerikietiškas mėsainis su brandintu jautienos maltinuku + Coca Cola 250ml, 12,00 Eur (reguliari kaina - 13,50 Eur).
    ŠAMPANĖ 20 % nuolaida gurmaniškiems užkandžiams.

    3 aukštas
    ČILI PIZZA 20 % nuolaida visam meniu (nuolaidos nesumuojamos bei nesuteikiamos alkoholio ir tabako gaminiams).
    GAN BEI CITY 20 % nuolaida indiškiems patiekalams.
    GUACAMOLE Kreminė kukurūzų sriuba + enčilada su jautiena ir pupelėmis, 12 Eur (reguliari kaina - 15 Eur); kreminė kukurūzų sriuba + burita su jautiena ir pupelėmis, 10 Eur (reguliari kaina - 13,50 Eur); kreminė kukurūzų sriuba + burita su vištienos kumpeliais ir mangų salsa, 10 Eur (reguliari kaina - 13,50 Eur).

    Aktuali informacija
    Kur? PLC „Panorama“, Saltoniškių g. 9, Vilnius
    Kas dar? Pasiūlymai galioja parodžius Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę.

  • Vilniaus Automuziejuje – šimtmečio istorija pro automobilio langą

    2023 metais duris atvėręs unikalus istorinės transporto technikos Vilniaus Automuziejus Dainų šventės dalyvius ir lankytojus kviečia į nepamirštamą kelionę laiku. Vilniaus Automuziejuje nusikelsite į pirmųjų Dainų švenčių laikus. Čia jūsų lauks kvapą gniaužiančios istorijos apie Nepriklausomybės kovas ir trofėjais tapusią techniką, išvysite kuo tarpukario Lietuvoje važinėjosi šalies prezidentai, kokie automobiliai atriedėdavo į Dainų šventes, demonstruodavo madas ir statusą Laisvės alėjoje, lėkdavo ralyje „Aplink Lietuvą“ ar puošdavo valstybinius paradus.

    Čia išvysite daugiau nei 110 eksponatų – nuo XIX a. dviračių ir karietų, karalius, popiežius ir prezidentus vežiojusių automobilių, keisčiausių pokario ratuočių iki pirmųjų lietuviškų lenktyninių bolidų. Išblizginę Jono Vailokaičio „Cord L-29“, nupūtę dulkes nuo prezidento Antano Smetonos „Delauney-Belleville“, nuvalę paskutinius tepalo lašus nuo legendinio lenktynininko Antano Ilgausko „Harley Davidson, laukiame jūsų atvykstant!

    Aktuali informacija
    Kur? Vilniaus Automuziejus, Dariaus ir Girėno g. 2, Vilnius (netoli Geležinkelio ir Autobusų stoties)
    Kada? Vilniaus Automuziejus dirba kasdien (išskyrus antradienius) nuo 10.00 iki 19.00 val.
    Kas dar? nuo birželio 28 iki liepos 7 dienos lankytojams Automuziejaus kasoje pateikus Dainų Šventės dalyvio akreditaciją arba bilietą į Dainų šventę, įėjimui į muziejų bus taikoma nuolaida. Bilieto kaina suaugusiam – 10 eurų, bilieto kaina vaikams (nuo 6 iki 18 metų) – 5 eurai.

    Daugiau
  • Geležinkelių muziejus

    Geležinkelių muziejus visus Dainų šventės dalyvius kviečia apsilankyti bei susipažinti su Lietuvos geležinkelių istorija bei patirti 15 skirtingų muziejaus erdvių suskirstytų į stotis ir peronus.

    Aktuali informacija
    Dainų šventės dalyviams pateikus dalyvio kortelę, birželio 29 - liepos 6 dienomis, 9:00-18:00 valandomis bus suteikiama 50% nuolaida (nuolaidos nesumuojamos).

    Daugiau
  • Lietuvos banko Pinigų muziejus

    Muziejuje susipažinsi su bankininkystės ir pinigų istorija. Tai vienas moderniausių ir interaktyviausių muziejų Lietuvoje. Čia galima ne tik susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, bet ir nusikaldinti suvenyrinę monetą, atsispausdinti banknotą su savo atvaizdu ir net įsivertinti save. Pinigų muziejuje gausybė įdomių ir unikalių eksponatų, kurių unikaliausias – didžiausia pasaulyje piramidė iš pinigų. Pinigų muziejaus grafiniai sprendimai, meno kūrinių integravimas, įvairios interaktyvios priemonės, vaizdo, garso ir šviesos efektai pasitelkti ne tik sudominti lankytoją ir suteikti jam žinių, bet ir pačiam aktyviai dalyvauti pažinimo procese.

    Aktuali informacija
    Kur? Totorių g. 2/8, LT-01121 Vilnius, +370 659 22 96, [email protected]
    Kada? Nuo liepos 1 d. iki rugsėjo 30 d. antradienį–penktadienį 10.00–19.00 val., šeštadienį 11.00–18.00 val., nuo spalio 1 d. iki birželio 30 d. antradienį–penktadienį 9.00–18.00 val., šeštadienį 10.00–17.00 val.
    Kas dar? Lankymas nemokamas.

  • Apsilankymas TARTLE muziejuje už pusę kainos

    TARTLE parodoje „Vien šventieji“ kviečiame pažvelgti į šventuosius, atkeliavusius tiek iš XVI amžiaus, tiek iš šiuolaikinių autorių dirbtuvių. Vieni jų sukurti menininkų, ilgus metus besimokiusių profesionalaus amato, kiti – savamokslių kaimo dievdirbių, kūrusių iš tikėjimo, savais būdais ir priemonėmis. Toks sugretinimas parodo, kaip tas pačias krikščioniškosios dailės ikonografines temas perteikė liaudies meistrai ir kaip jas interpretavo ir vis dar interpretuoja profesionalūs dailininkai.

    Šioje parodoje sutelkta daugiau nei 150 kūrinių, jos pagrindas – eksponatai iš TARTLE kolekcijos, bet taip pat pasitelkiami darbai ir iš kitų privačių rinkinių. Taip norima ne tik praskleisti šią privatumo užsklandą, bet ir pabrėžti nedingstantį menininkų norą kūryboje naudotis krikščioniškais atvaizdais bei kolekcininkų siekį turėti juos sau tarsi devocionalijas.

    Aktuali informacija
    Kur? Lietuvos meno pažinimo centras TARTLE, Užupio g. 40, Vilnius
    Kada? Liepos 1–5 dienomis, 12.00–17.00 val.
    Kas dar? Nuo liepos 1 d. iki liepos 5 d. lankytojai, pateikę TARTLE kasoje Lietuvos dainų šventės dalyvio apyrankę, gaus 50 proc. nuolaidą bilietui.

    Daugiau apie parodą
  • Valstybės pažinimo centras

    Jei domitės įvykiais, kurie lėmė modernios bei demokratiškos ir naryste ES bei NATO besididžiuojančios Lietuvos susikūrimą – privalote bent kartą apsilankyti Valstybės pažinimo centre. Šios, 2016 m. Prezidentūroje duris atvėrusios, įstaigos tikslas – šviesti visuomenę apie demokratinių valstybių mechanizmus bei jaunos mūsų pačių demokratijos istoriją.

    Pilnai interaktyvios centro ekspozicijos, kurias, siekiant neatsilikti nuo naujausių šalies įvykių, jo valdyba nuolat atnaujina – puikus būdas iki galo suvokti pilietybės demokratinėje valstybėje užtikrinamas teises bei kiekvienam piliečiui galiojančias pareigas.

    Aktuali informacija
    Kur? Totorių g. 28, Vilnius. Savaitgaliais patekti galima ir iš Universiteto g. pusės, aplankant vidinį Prezidentūros kiemą ir istorinį parką.
    Kada? II–V: 9:00–16:00 (reikalinga išankstinė registracija užpildant registracijos formą) VI–VII 11:00 – 18:00 val. (be išankstinės registracijos)
    Kas dar? Lankymas nemokamas

  • Dainų šventės dalyviai Valdovų rūmų muziejų galės lankyti pigiau

    Valdovų rūmų muziejus sveikina 100-metį mininčios Lietuvos dainų šventės dalyvius ir linki neblėstančių įspūdžių Vilniuje!

    Birželio 29 – liepos 6 d. šventės dalyvius kviečiame apsilankyti nuolatinėse muziejaus ekspozicijose (I–III maršrutai). Jose pristatomi išlikę įvairių laikotarpių autentiški mūrai, unikalūs archeologiniai radiniai, atkurti istoriniai gotikiniai, renesansiniai ir barokiniai interjerai, ginkluotės kolekcija, rūmų kasdienybė bei muzikinė kultūra.

    Muziejaus parodų centre (IV maršrute) svečių lauks tarptautinė graviūrų paroda „Nuo pasaulio sukūrimo iki apokalipsės“, kurioje bendradarbiaujant su Lenkijos mokslų ir menų akademijos biblioteka Krokuvoje (Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie) pristatoma dalis bemaž reikšmingiausios ir didžiausios grafikos kūrinių kolekcijos ne tik Lenkijoje, bet ir visame Vidurio Rytų Europos regione.

    Muziejaus vestibiulyje veikiančioje parodoje „Ukrainos laisvės simboliai“ eksponuojami pasaulyje itin reti ir daugiausia kitų šalių muziejuose bei privačiose kolekcijose saugomi ankstyvieji Ukrainos valstybės ordinai. Šios regalijos primena modernios Ukrainos valstybės nepriklausomybės pradžią, kurią šiandien siekia paneigti ir sunaikinti Rusija.

    Papildomos paslaugos
    3D „Virtuali kelionė laiku“ (I maršrutas) – įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu + 3 Eur (bilietas įsigyjamas kasoje)
    3D virtualus Gedimino bokšto atkūrimas (III maršrutas) – įėjimas su muziejaus lankytojo bilietu + 3 Eur (bilietas įsigyjamas kasoje)
    Audiogidas – 1 Eur (įsigyjamas kasoje)

    Bilietų kaina
    Nuo birželio 29 iki liepos 5 d. lankytojai, kasoje pateikę Lietuvos dainų šventės dalyvio akreditaciją, gaus 50 proc. nuolaidą visai bilieto kainai.
    Mokiniams, studentams, senjorams galioja įprasta 50 proc. nuolaida, lankant visas muziejaus ekspozicijas.
    Liepos 6 d. muziejaus lankymas visiems lankytojams kainuos TIK 2 Eur.

    Muziejaus darbo laikas
  • ČILI PIZZA pasiūlymai

    Nuo birželio 29 d. iki liepos 6 d. ČILI PIZZA Dainų šventės dalyviams suteikia 20 % nuolaidą parodžius dalyvio apyrankę.

    Aktuali informacija
    Nuolaida taikoma Vilniuje esantiems ČILI PIZZA restoranams visos Dainų šventės metu.
    Kaune nuolaida taikoma ČILI PIZZA restoranams tik birželio 29 d.
    Nuolaidos nesumuojamos bei nesuteikiamos alkoholio ir tabako gaminiams.

  • „Cyclocity“ nuolaida

    „Cyclocity Vilnius“ Dainų šventės dalyvius kviečia judėti lengvai ir suteikia 10 proc. nuolaidą sezono arba 3 dienų narystei.

    Aktuali informacija
    Norėdami gauti nuolaidą, perkant narystę cyclocity.lt arba per „Cyclocity Vilnius“ mobiliąją programėlę PROMO KODAS laukelyje įveskite Keliaukim10 ir paspauskite mygtuką OK. Tuomet pamatysite suteiktą nuolaidą ir galėsite tęsti narystės įsigijimo procesą. Nuolaidos kodas galioja nuo birželio 19 d. iki liepos 7 d. imtinai.
    Įsigyta narystė suteikia galimybę per pasirinktą laikotarpį atrakinti miesto dviračius neribotą kiekį kartų. Kiekvieną kartą atrakinęs dviratį galėsite važiuoti 30 minučių. Jei norėsi tęsti kelionę ilgiau, už papildomai pravažinėtą laiką taikomi standartiniai mokesčiai – antrasis 30 minučių laikotarpis kainuoja 0,39 €, trečiasis – 1,39 €, ketvirtasis ir visi kiti 30 minučių laikotarpiai – 3,39 €. Kiekvienas papildomas pusvalandis sumuojasi.
    Jei kyla klausimų ar nepavyksta panaudoti kodo, susisiekite: [email protected]

  • SPARK nuolaida

    SPARK – elektromobilių dalijimosi paslauga Vilniuje bei Kaune, prisidedanti prie žalių miestų kūrimo bei padedanti žmonėms atsisakyti nuosavo automobilio. Komfortiškos ir aplinkai draugiškas keliones kiekvienam! Su SPARK važiuok aplinkai draugišku būdu Vilniuje bei Kaune. Komfortiškos miesto kelionės laukia tavęs.

    Aktuali informacija
    Atsisiųsk programėlę, įvesk kodą DAINUSVENTE ir gauk 5€ savo pirmai kelionei.
    Android | iOS

    Daugiau apie SPARK elektromobilių dalijimąsi
Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus