„Net skaitydami ar klausydami šaltinių ar kai kurių mokslininkų aiškinimų apie lietuvių „gamtos kultą” turime juos labai koreguoti: ne gamta buvo kulto objektas ir net ne šventi objektai, o šventumas, juntama ir pajaučiama švelni galia. Lietuvių religijos esmė nuo seniausių laikų turėjo būti susijusi su potyriniu, meditaciniu elementu šventumo akivaizdoje. Žinoma, šventumas yra meditacijos ir kontempliacijos raiškos vieta, tačiau tai visų pirma ryšio vieta. Ryšio su tą šventumą generuojančiomis galiomis.” (Gintaras Beresnevičius)

Šių minčių įkvėptas kuriamas 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės vokalinių ansamblių koncertas „Žeme, kas tu esi?”, kuris vyks antrą kartą, 2024 m. liepos 4 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

„Žeme, kas tu esi?” — bus klausiama koncerte — „kiek dar tave niokosime ir tavęs negerbsime?” Šiuos klausimus koncerte įprasmins tirpstančio ledyno fragmentas.

Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje susirinks geriausi šalies vokaliniai ansambliai, viso — 31 vokalinis ansamblis (apie 300 atlikėjų) iš Kauno, Klaipėdos, Šakių raj., Rokiškio, Kupiškio, Miežiškių, Ukmergės, Pakruojo raj., Linkuvos, Šiaulių, Palangos, Vilniaus, Kauno, Visagino, Kazlų rūdos, ir kitų miestų ir miestelių. Taip pat lauki svečiai iš JAV.

Ansambliai koncerte atliks lietuvių Gintarės Jautakaitės, Gintaro Venislovo, Vytauto Miškinio, Romualdo Gražinio, Danguolės Beinarytės, Leonido Abario, Kęstučio Daugirdo, Gedimino Kalino, Lino Adomaičio, Laimio Vilkončiaus, Vytauto Kernagio kūrinius. Įvyks ir visiškai naujų dainų premjeros: pirmą kartą bus atliktos Linos Kairytės, Vaivos Kriščiokaitytės, Rimvydo Mitkaus, Sauliaus Petreikio, Vaclovo Augustino ansambliams skirtos kompozicijos. Koncertas apjungs įvairius scenos menus į vieną vaizdų, garsų ir pagarbos kupiną II-ąjį vokalinių ansamblių koncertą.

KŪRYBINĖ GRUPĖ

Meno vadovė Danguolė Aukselienė
Meno vadovės pavaduotojas Kęstutis Jakeliūnas
Koncerto direktorė Gražina Makelienė
Režisierius Gildas Aleksa