Vokalinių ansamblių koncertas – 2018 m. į Lietuvos dainų šventės programą įsiliejęs renginys. Čia susitinka stipriausi žanro kolektyvai, kurių balsais suskamba ryškiausia šiuolaikinė vokalinė muzika. 2024 m. vokalinių ansamblių koncerte pasirodys 31 kolektyvas. Atlikėjai susirinks iš visos Lietuvos, dainuos ir svečiai iš JAV. Aukščiausio meistriškumo lygio koncerte bus apmąstoma šventumo tema – šventumas kaip ryšio vieta, kaip galimybė susitikti su jį generuojančiomis galiomis.

Žeme, kas tu esi? Kiek dar tave niokosime ir tavęs negerbsime? Šiuos klausimus koncerte įprasmins ne tik atliekama muzika, bet ir scenografija.

Vokalinių ansamblių koncerte skambės šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai bei naujos, pirmą kartą atliekamos Linos Kairytės, Vaivos Kriščiokaitytės, Rimvydo Mitkaus, Sauliaus Petreikio, Vaclovo Augustino ansambliams skirtos kompozicijos. Koncertas žiūrovus pakvies į vaizdų, garsų ir pagarbos kupiną kelionę.

KŪRYBINĖ GRUPĖ

Meno vadovė Danguolė Aukselienė
Meno vadovės pavaduotojas Kęstutis Jakeliūnas
Koncerto direktorė Gražina Makelienė

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus