Žinia apie šią vasarą šimto metų sukaktį mininčią Dainų šventę „Kad giria žaliuotų“ garsiai suskambėjo Vievyje – sausio 27 d. šį kraštą aplankė per Lietuvą keliaujantis Dainų šventės žygis.

Vienas pagrindinių Dainų šventės žygio tikslų – papasakoti, kaip augo, kito ir vystėsi ši šimtą metų tautą telkianti tradicija, pristatyti šalies miestų ir miestelių indėlį į šventės istoriją ir pakviesti atvykti į birželio 29 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksiančią Lietuvos dainų šventę.

Gruodžio mėnesį Kretingoje startavęs žygis į Vievio kultūros centrą sukvietė chorus, liaudiškų šokių kolektyvus, folkloro ansamblius, mėgėjų teatrus iš Elektrėnų, Kaišiadorių, Rūdiškių, Širvintų ir Vievio. Koncerte, kurį vedė žurnalistė Ugnė Siparė ir režisierius Vytautas Mikalauskas, skambėjo artėjančios šventės kūriniai, pasakojimai apie šiame krašte besiskleidusią dainų švenčių tradiciją, taip pat buvo pristatyta simbolinė inkilų instaliacija, kviečianti veikti, kad giria ne tik žaliuotų, bet ir čiulbėtų. Žygio renginiuose dalyvaujantys kolektyvai bei visi norintys gamino inkilus ir pavasarį, pasitinkant grįžtančius paukščius, juos iškels savo miesto erdvėse.

„Šis žygis yra ir pagrindinės Dainų šventės temos – kad giria žaliuotų – pristatymas. Tik atsigręždami į savo šaknis, puoselėdami ir saugodami tradicijas, perduodami jas iš kartos į kartą, mes išliksime kaip tauta, o tausodami gamtą – išsaugosime žemę ateities kartoms. Skleisdami šią svarbią žinią, tampame savo tautos istorijos dalimi, – sako renginio režisierė Ramunė Uždavinienė. – Žygio metu norime padėkoti Dainų šventei besiruošiantiems kolektyvams bei visiems dainą, šokį, muziką ir teatrą mylintiems žmonėms, kurie ir yra pagrindiniai Dainų šventės šaukliai“.

Dainų šventės žygio renginiai šiemet aplankys dešimt savivaldybių – Vievį, Pasvalį, Marijampolę, Lazdijus, Mažeikius, Jonavą, Anykščius, Plungę, Tauragę ir Nemenčinę.

Nuotraukų galerija - Dainų šventės Facebook paskyroje.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus