Su dainomis ir šokiais per Lietuvą keliaujantis Dainų šventės žygis šį savaitgalį aplankė Sūduvos sostinę – per du šimtai atlikėjų skelbė žinią apie jau šią vasarą vyksiančią šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“, rašoma Lietuvos nacionalinio muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Vasario 24 d. į Marijampolę žygis sukvietė gausią vietos bendruomenę, miesto svečius bei mėgėjų mano kolektyvus iš Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Prienų, Šakių, Vilkaviškio ir Marijampolės. Jono Basanavičiaus aikštėje vykusiame šventiniame koncerte, kurį vedė žurnalistė Ugnė Siparė, skambėjo artėjančios Dainų šventės kūriniai, pasakojimai apie visą pasaulį žavintį kultūros reiškinį, istorijos apie Suvalkijos regiono tradicijas ir jas puoselėjančius žmones. Susirinkusiuosius sveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, pasidžiaugęs, kad Dainų šventė – analogų mūsų valstybėje neturintis reiškinys.

Renginyje nuskambėjo ir jautrus palaikymas Ukrainai, kariaujančiai dėl savo šalies laisvės. Žiūrovai taip pat buvo kviečiami pamatyti pavasarišką šimto inkilų instaliaciją bei aplankyti Dainų šventės 100-mečiui ir Marijampolės vardo sugrąžinimo 35-mečiui paminėti skirtą parodą „Dainavome, šokome, gyvenome...“, supažindinančią su turtinga miesto ir Sūduvos krašto dainų švenčių istorija.

Dainų šventės žygio per Lietuvą renginiai šiemet aplankys dar septynias savivaldybes – Lazdijus, Mažeikius, Jonavą, Anykščius, Plungę, Tauragę ir Nemenčinę. Šiuose miestuose bursis ne tik vietos bendruomenės, bet ir aplinkiniai dainų švenčių tradicijos puoselėtojai. Įtraukiančiais pasakojimais bus pristatomos kiekvienos žygio vietovės dainų švenčių tradicijos, koncertuos šventei besiruošiantys kolektyvai, o renginius ves žinomi veidai.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai