Šalies kolektyvams intensyviai ruošiant įspūdingų jungtinių Dainų šventės koncertų programas, šventės organizatoriai pradeda specialių renginių ciklą, laukimo nuotaika užkrėsiantį visą Lietuvą.

Dainų šventės žygio per Lietuvą renginiai nuo šio gruodžio iki kitų metų balandžio aplankys vienuolika savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Marijampolę, Lazdijus, Mažeikius, Jonavą, Anykščius, Plungę, Tauragę ir Nemenčinę. Šiuose miestuose bursis ne tik vietos bendruomenės, bet ir aplinkiniai dainų švenčių tradicijos puoselėtojai. Įtraukiančiais pasakojimais bus pristatomos kiekvienos žygio vietovės dainų švenčių tradicijos, koncertuos šventei besiruošiantys vietos kolektyvai, o renginius ves žinomi veidai.

„Dainų šventė yra visos Lietuvos šventė, todėl jos šimtmetį pradėsime minėti regionuose, dėkodami buvusiems ir esamiems šios didelės tradicijos skleidėjams, – sako šventės organizatoriaus Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. – 2024 m. Lietuvos dainų šventei pasirinkome temą „Kad giria žaliuotų“ ir jos programose kalbėsime apie visas gyvybės formas, apie tai, kaip svarbu išsaugoti mums brangius kultūros reiškinius, kuriais žavisi visas pasaulis. Tam, kad dainų švenčių tradicija būtų išsaugota ir gyvybinga – esmingai svarbus visos Lietuvos įsitraukimas. Šį įsitraukimą ir švęsime žygio renginiuose“.

Dainų šventės žygis per Lietuvą kvies žmones ne tik dalyvauti renginiuose, bet ir veikti gamtos labui: šventei besiruošiantys kolektyvai gamins inkilus, kuriuos iškels atėjus pavasariui. Prie inkilų kėlimo galės prisidėti visi norintieji, kad juos supančios girios ne tik žaliuotų, bet ir čiulbėtų.

Pirmasis Dainų šventės žygio per Lietuvą renginys vyks gruodžio 16 d. 16 val. Kretingos muziejaus Žiemos sode. Nemokamame renginyje koncertuos chorai, folkloro ir šokių kolektyvai iš Klaipėdos, Palangos, Gargždų, Kretingos, Salantų, Darbėnų, skambės artėjančios šventės kūriniai, bus apmąstomos pagrindinės renginių temos, o svarbiausia – į Dainų šventę vasarą negalėsiantys atvykti žiūrovai pajus ypatingą šventės dvasią. Renginį ves aktorė Nijolė Narmontaitė.

„Kretingos apylinkėse, Petrikaičių kaime, 1905 m. sausį buvo surengtas pirmasis lietuviškas viešas vakaras. Jo metu skambėjo ne tik lietuvių liaudies dainos, bet ir buvo sušokta garsioji „Aguonėlė“. Šis įvykis žymi tautinio sceninio šokio kelio pradžią šalyje. Tad labai simboliška ir svaru, kad Dainų šventės žygis per Lietuvą startuoja būtent Kretingoje“, – sakė Kretingos rajono kultūros centro direktorė Kristina Rimienė.

ŽYGIO RENGINIAI:

Sausio 27 d. Vievis
Vasario 16 d. Pasvalys
Vasario 24 d. Marijampolė
Kovo 11 d. Lazdijai
Kovo 16 d. Anykščiai
Kovo 24 d. Mažeikiai
Kovo 30 d. Jonava
Balandžio 7 d. Nemenčinė
Balandžio 12 d. Plungė
Balandžio 20 d. Tauragė

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija
Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus