Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Aplinkos ministerija kviečia miškui ir dainai neabejingus piliečius į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“. Nacionalinis miškasodis – didžiausia kasmetinė medžių sodinimo šventė, kuri šiais metais bus skirta Lietuvos Dainų šventės šimtmečiui. Renginys įprasmins Dainų šventės temą „Kad giria žaliuotų“, prisidės prie miškų atsodinimo, miškų naujuose plotuose įveisimo ir Lietuvos miškingumo didinimo, taip dar kartą parodant, kad Lietuvą vienija meilė miškui ir dainai. Miškasodžio, vyksiančio balandžio 20 d. metu, bus siekiama įspūdingo rezultato: ketinama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje.

Nacionalinis miškasodis – dešimtmečius skaičiuojanti tradicija, kurios metu miškininkai kviečia visuomenę susipažinti su medžių sodinimo technologijomis bei miškininkų darbu ir savomis rankomis prisidėti prie šalies miškų atkūrimo bei įveisimo. Medelių sodinimo šventė kilniam tikslui  suburia įvairaus amžiaus, įvairių profesijų, visoje Lietuvoje gyvenančius žmones, mylinčius gamtą ir norinčius prisidėti prie šalies miškingumo didinimo. Savo laiką prasmingam tikslui skiria organizacijos ir verslai, o šiemet, Nacionaliniam miškasodžiui kviečiant minėti Dainų šventės šimtmetį, tikimasi rekordinio kiekio dalyvių.

„Šiais metais Lietuvoje ypatingai daug svarbių progų sodinti mišką. Minime Dainų šventės šimtmetį, taip pat – ir 20 metų įstojimo į ES bei NATO sukaktį. Miškasodis – vienas iš svarbiausių miško ciklo etapų ir tuo pat metu didžiulė šventė miškininkams, todėl tikimės, kad prie mūsų šiais metais jungsis dar gausesnis būrys gamtai neabejingų, mūsų tautos tradicijas puoselėjančių bei laisva ir saugia šalimi besididžiuojančių piliečių“, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

„Kviečiame visą Lietuvą susitelkti ir kartu pasiekti įspūdingo rezultato: pasodinti 100 simbolinių girių, kuriomis džiaugsis ateities kartos. Labai svarbu, kokią Lietuvą joms paliksime. Būtent dėl to šių metų Dainų šventę pavadinome „Kad giria žaliuotų“  – šį pavadinimą kviečiame suprasti kaip pareigą imtis veiksmų ir išsaugoti mūsų kultūrą, tradicijas ir gamtą. Pasitinkant Dainų šventės šimtmetį svarbu ne tik šokti ir dainuoti, bet ir galvoti apie ateitį,“ – pasakoja Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ vyks visoje Lietuvoje balandžio 20 d., 10 val. Norintys dalyvauti šventėje ir taip prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo kviečiami registruotis: www.vmu.lt

Daugiau - LRT laidoje „Labas rytas“

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai