Jau šį penktadienį prasidėsiantis ir tris dienas Pasvalio krašte skambėsiantis Šiaurės Lietuvos chorų festivalis žada būti itin garsus – savo pasirodymais žiūrovus džiugins keturiasdešimt Lietuvos chorų, Lietuvos kariuomenės orkestras, solistai Vytautas Juozapaitis, Asta Kriščiūnaitė, atlikėjas Saulius Petreikis ir „SP World Orchestra“.

Šiaurės Lietuvos chorų festivalis, kuriuo siekiama puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, stiprinti šio žanro kolektyvų gyvavimą ne tik Aukštaitijos regione, bet ir visoje Lietuvoje, – vienas svarbiausių pasirengimo 2024 m. šimtmetį minėsiančiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ etapų.

Penktadienį, gegužės 26 d., 18 val. Pasvalio kultūros centre vyks festivalio atidarymo koncertas, kuriame dalyvaus šiemet 10-ies metų sukaktį minintis Pasvalio choras „Canticum novum“. Koncerte muzikines improvizacijas atliks žymus pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis kartu su „SP World Orchestra“.

Šeštadienį, gegužės 27 d., 18 val. Didžiajame festivalio koncerte Pasvalio kultūros ir poilsio parke jungtinis tūkstančio atlikėjų choras kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru, solistais Vytautu Juozapaičiu ir Asta Kriščiūnaite atliks gražiausius mūsų aukso fondo kūrinius ir dainas iš būsimos Lietuvos dainų šventės repertuaro. Koncerte pasirodys ir instrumentinė grupė „Four man“. Renginį ves iš Pasvalio kilę televizijos ir radijo laidų vedėjai Jonas Nainys (Jovani) ir Rasa Murauskaitė-Juškienė.

Sekmadienį, gegužės 28 d., festivalio koncertai pasklis po visą Pasvalio kraštą bei Pakruojo ir Biržų rajonus – chorų pasirodymai vyks Kriklinių, Linkuvos, Lygumų, Pumpėnų, Saločių, Vaškų miestelių bažnyčiose, Pajiešmenių ir Valakėlių kultūros skyriuose, Vabalninkų kultūros namuose.

Visi festivalio renginiai nemokami. Festivalį rengia Pasvalio kultūros centras kartu su partneriu Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai