Gegužės 3 d. S. Daukanto aikštėje Vilniuje pristatyta Lietuvos dainų šventės šimtmečiui skirta menininko Ray Bartkaus instaliacija „Sodai“. Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, Dainų šventės direktorius Saulius Liausa, o instaliacijos autorius linkėjimus iš JAV perdavė vaizdo įrašu.

Vienas garsiausių pasaulyje lietuvių kūrėjų R. Bartkus šių metų Dainų šventės simbolį – šiaudinį sodą – interpretavo ir išdidino net iki 6 metrų dydžio. Sutemus išryškėja instaliacijoje įrengtas apšvietimas, kuriam, pasak menininko, prireikė pusės kilometro LED juostos. Instaliacija bus galima grožėtis iki pat birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyksiančios Lietuvos dainų šventės.

„Sodai yra ne vieną šimtmetį siekiantis etninis fenomenas, tačiau savo pirminėmis formomis yra ir universaliai bendražmogiškas, – sakė R. Bartkus. – Ar galime rasti tinkamesnį simbolį, kviečiantį jungtis ir švęsti lietuviškos kultūros gyvybingumą šiuolaikiniame margame pasaulyje?“

Lietuvos dainų šventės globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad sodas, kaip ir mūsų Vytis simbolizuoja tautos drąsą, tvirtybę ir kūrybiškumą. Kūrybiškumas yra tai, kas mus veda per šimtmečius ir padeda išlikti lietuviais.

Šiaudinių sodų interpretacijų, įprasminančių bendrystę ir darną, kupina visa šimtmetį mininti Dainų šventė. Pasak organizatorių, R. Bartkaus instaliacija ne tik jas papildo, bet ir yra tarsi simboliniai vartai į renginius – jau visai netrukus šimtmetį mininti Lietuvos dainų šventė žiūrovus pakvies į septynias muzikos, dainų, šokių ir nepamirštamų įspūdžių kupinas dienas. Sostinės aikštėse, parkuose, bažnyčiose, koncertų salėse vyksiančiuose renginiuose pasirodys chorai, dainų ir šokių ansambliai, pučiamųjų ir liaudies instrumentų orkestrai, folkloro kolektyvai, senųjų amatų meistrai, mėgėjų teatrai.

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Pagrindiniai partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
Švyturys Nealkoholinis, Neste, Maxima
LTG Link, Kautra, Twinsbet Arena
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Akropolis
Partneriai
Vilniaus Parkai, Valdovų rūmų muziejus, Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, Vilniaus Televizijos Bokštas, Monetų Namai