07 01 16:00 atidarymas. Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius) | nemokamas

Paroda veiks iki rugsėjo 29 d. imtinai

Dainų šventėje dėmesio skiriama ir vaizduojamajam menui – liaudies dailei. Parodoje eksponuojama visos Lietuvos geriausių šiuolaikinių tautodailininkų kūryba, įkvėpta tradicinio protėvių gyvenimo būdo.

Šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės Liaudies dailės paroda „Iš šerdies“, pasitelkdama medžio šerdies vaizdinį, lankytojams atskleis tradicijos gyvybingumą. Šerdis šioje parodoje – ir ašis, kūną palaikantis situburas, ir gyvybės ištakos, versmė, ir širdis, branduolys, esmė. Sudarant parodos kolekciją siekiama atlikti tam tikrą liaudies dailės situacijos analizę ir diagnozuoti, ką – klestėjimą ar dekadansą – tautodailė išgyvena šiandien. Ar ji išlaikė esminius bruožus, ją suformavusias prasmes, paskirtis? Ką ji laiko tėkmėje įgijo ar prarado?

Parodoje bus bandoma nustatyti, ar šiandienos tautodailininkų kūryboje atsispindi principas, kad gyvybės pagrindas yra idėjų ir formų įvairovė, ar esama darnaus santykio su tradicija. Bus tyrinėjama, ar tradicija vis dar tebebyloja apie tai, kuo šioje kultūros raiškoje esame saviti ir kuo skiriamės nuo kitų kultūrų šiuolaikinių tautodailininkų, ar galime įžvelgti pasaulio kultūros raidos tendencijų įtaką mūsų meistrams.

Parodą papildys teminių ekskursijų programa, kurią ves įvairių kultūros sričių gidai – dailininkai, dailėtyrininkai, mitologai, etnologai, kiti meno ir nematerialaus kultūros paveldo žinovai.

PARODOS KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Kuratorės Aušra Jasiukevičiūtė, Asta Valiukevičienė, Solveiga Petkevičienė, Jūratė Kluonė
Architektės Laura Kuršvietytė, Jūratė Volkavičiūtė
Konsultantės Dalia Bernotaitė-Beliauskienė, Ramutė Rachlevičiūtė, Vida Šatkauskienė

Organizatorius
Lietuvos nacionalinis kultūros centras
Partneriai
LR kultūros ministerija, Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Lietuvos savivaldybės
Informacinis
partneris
LRT
Mecenatas
Swedbank
Renginį globoja
LR Prezidentas
Gitanas Nausėda
LR Prezidentas
Patronažą skiria
UNESCO
Rėmėjai
ACM, Retail Media Baltic, Piksel
Clear Channel, Twinsbet Arena