Unikalumas

Lietuvos dainų šventė unikali ne tik savo dvasia, bet ir turiniu. Susipažinkite su paslaptinga Cantor Lituanus gentimi ir daugiau sužinokite apie visus Dainų šventės renginius!

Šokių dienos renginys garsėja atlikėjų masiškumu. Ką reiškia masinis renginys? Ogi tai, kad scenoje pasirodo 8 tūkstančiai šokėjų! Ką gali nuveikti tokia galybė? Šokėjai kuria bendrą kompoziciją, kurią vienija tema, paremta šeimos, įvairių žemės darbų, švenčių tradicijomis. Šokių dienos reginį kuria profesionalūs choreografai, stilizuoto liaudies šokio žinovai. Tad dalyvių akys tik laksto bandydamos sugauti sukinius, žingsnelius, rankų mostus. Kompozicija atliekama taip organiškai, tarsi visi šokėjai būtų gimę mokėdami kiekvieno atliekamo šokio žingsnelį.

Šokių diena išsiskiria tuo, kad scena mirga nuo choreografinių figūrų, sukuriančių nepakartojamą vientisą vilnijantį srautą. O srauto tekėjimas atrodo dar magiškesnis dėl Lietuvos regionų tautinių kostiumų raštų. Visas šis grožis susilieja į įspūdingą sinchroninį pasirodymą.